ПРОФЕСИОНАЛНА БОЈА ЗА КОСА FANOLA 100ML

480 ден

ПРОФЕСИОНАЛНА БОЈА ЗА КОСА FANOLA 100ML

Категорија: , таг

Опис

Fanola Престиж е комплетна и иновативнa професионалнa крем боја со низок процент на амонијак, збогатена со екстракт Гинко билоба, кој нуди заштита и за косата и скалпот правејќи ја косата светла, здрава и полн со сјај за подолготрајни резултат и 100% покривност.
Гинко билоба или на латински Ginkgo biloba е најстарата билка на Земјата. Поединечни примероци од оваа билка можат да живеат и до 1000 години.
Бидејќи воопшто влијае на циркулацијата на крвта, користењето на гинко ги намалува неповолностите на стареењето.