ACT NOW PURIFY SHAMPOO 300 ML

890 ден

Нежен вегански шампон за прочистување и детокс на косата од секакви нечистотии.Ја чисти и детоксицира косата загадена од воздухот, обезбедувајќи целосно отстранување на нечистотиите од околината, како и сите несакани остатоци од производи за стајлинг. Формулиран со екстракт од семе Моринга. Без силикони, сулфати ,сурфактанти, парабени, минерални масла и вештачки бои. Пакувањето е направено од 97% рециклиран материјал и целосно може да се рециклира.

Категорија: ,

Опис

Нежен вегански шампон за прочистување и детокс на косата од секакви нечистотии.