ALL SOFT MEGA CURLS HYDRAMELT LEAVE-IN TRETMENT 150 ML

2,040 ден

Redken All Soft Mega Hydramelt Leave-In Treatment е  третман за длабинска хидратација на косата, кој ја навлажнува и ја подобрува управливоста на многу сува, средна до густа виткана коса. Овој третман без плакнење  ја остава косата со мека и сјајна завршница. Збогатен со  хранливиот  комплекс на Редкен со алое вера и масло од Сача Инчи како клучни состојки за хидратација, зајакнување и задржување на влажноста на косата во текот на целиот ден.

Начин на употреба: Нанесете на влажна коса пред термичкo стилизирање или природно сушење. Не плакнете  и стилизирајте како и обично.

Опис

Третман кој не се плакне  за длабинско кондиционирање и хидратација и измазнување на екстремно сува , средна/ густа виткана  коса.