ARGANIKARE MIRACLE BEAUTIFYING MASK 1000ml

1,340 ден

Маска за нормално и дебело влакно збогатена со арганово масло, масло од чајно дрво и q10.

Категорија: , таг

Опис

Доколку имате густа коса која често станува тешка, оваа подмладувачка маска за нормална до густа коса ќе биде совршено решение за вас.
Формулите содржат масла од арган и чајно дрво, кои помагаат да се врати еластичноста на влакното, и ја прават посјајна и помека косата.
Оваа формула е збогатена со посебен антиоксиданс q10, кој помага во спречување на стареењето на косата, ја зајакнува косата и ја прави да изгледа млада и убава долго време.
Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5 минути, и потоа темелно се плакне.