B.TOXKARE REPLUMPING SHAMPOO 300ml

750 ден

Шампон наменет за да го максимизира резултатот од целиот третман со B.Toxkare.

Категорија: , таг

Опис

Наменет за да го максимизира резултатот од целиот третман со B.Toxkare.
Формулиран за нежно чистење на косата.
Активни состојки:
Хијалуронска киселина – Има способност да ја навлажни и да ја пополни слабо хидрираната коса.
Колаген – Ги корегира несовршеностите на кутикулите, давајќи и компактност и густина на косата без да ја натежне
Кератин – Ја обновува и  поправа косата, и истовремено продира во внатрешноста на влакното пополнувајќи ги уништените области на косата.