BLACK NOIR REPAIR MASK 250МЛ

500 ден

Маска за целосно обновување на косата со сок од Prickly Pear кактус.

Категорија: таг

Опис

Маска за целосно обновување на косата од коренот до врвовите.
Формулата збогатена со сок од Prickly Pear кактус чии лековити својства се користат не само во медицината, туку и во козметиката, длабоко навлегуваат во влакното и темелно ја обновуваат косата. Маска богата со витамин Б и Ц.
Лековитите и хидратантните својства на Prickly Pear кактусот ја смируваат косата и ја враќаат нејзината виталност.
Се нанесува мала количина од маската на мокра коса, се остава неколку минути за да можат состојките да се абсорбираат во влакното, потоа темелно се плакне.