BONACURE MOISTURE KICK GIFT SET 3 IN 1

3,400 ден 2,640 ден
-22%

Сет 3 во 1   Schwarzkopf BC Moisture Kick за нега и хидратација на многу сува или виткана коса.

Содржи:

1.BC Moisture Kick Шампон 250мл

2.BC Moisture Kick  Spray регенератор 200мл

3.BC Moisture Kick Treatment маска 200 мл.

Познатиот опсег Moisture Kick на Schwarzkopf е дизајниран за нормална,сува коса, како и за дехидрирани бранови и кадрици. Шампонот, регенераторот во спреј и маската промовираат здрава структура на косата и ја одржуваат рамнотежата на влагата на косата. Косата е помазна и помека од коренот до врвовите, додека бојата е спречена да избледне. Хидратантните состојки не ја оптоваруваат косата и ја даваат потребната заштита за да остане силна и здрава во текот на студените зимски месеци. Шампонот  нежно чисти и обезбедува заштита на бојата. Лесниот регенератор во спреј може да се користи по секое миење и третманот во маска – во зависност од квалитетот на вашата коса – помеѓу 2 и 4 пати месечно.

Категорија: ,

Опис

Сет 3 во 1   Schwarzkopf BC Moisture Kick за нега и хидратација на многу сува или виткана коса.