BONACURE SCALP GENESIS ROOT ACTIVATING SERUM 7 X 10 ML

2.600,00 ден

Серум во ампули против опаѓање на косата и за стимулација на коренот. Содржи карнитин тартрат, таурин и Chinacea. Преку овие три состојки скалпот се стимулира да создаде поздрава и пополна коса. Ефектот на факторите за раст се подобрува и состојките ја подобруваат целокупната состојба на косата. Овој серум е вториот чекор од програмата Root Activating. Кога се користи во комбинација со поврзаниот шампон од оваа линија, корените на косата се активираат за да се намали губењето на косата по 6 недели.

Начин на употреба: Измијте ја косата со Schwarzkopf Scalp Genesis Root Activating Shampon. Нанесете 10 ml  на скалпот. Масирајте го серумот во скалпот за дополнителен интензитет. Не го плакнете серумот .

Достапност: На залиха
Опис

Серум во ампули против опаѓање на косата и за стимулација на коренот.

Scroll To Top
  • Мени
  • Категории
Затвори
Насловна
0 Листа на желби

Вашата кошничка 0

Затвори

Кошничката за купување е празна!

Продолжи со купување

BONACURE SCALP GENESIS ROOT ACTIVATING SERUM 7 X 10 ML
2.600,00 ден