840.00 ден

На залиха

Пилинг за прочистување и детоксикација.
Создаден да го направи скалпот перфектно чист.

Имате Прашање?
Категории: ,

Опис

Пилинг за темелно чистење и дезинфекција, детоксикација и прочистување на скалпот. Овој третман комбинира лушпи од орев  за нежен но длабок пилинг, PIROCTONE OLAMINE & PROTELAN AG11 (potassium undecylenoyl хидролизиран протеин од пченица).
Пироктон оламинот помага во обновувањето на природниот микробен баланс, додека Протеланот AG11 има ефективно хидрантно дејство.

Обезбедува:
– длабинско чистење на скалпот,
– баланс на работата на кожата/скалпот,
– одржувајќи го хидро-липидниот слој и
– намалување на евентуално постоечко чешање.

Карактеристичниот мирис на Juniper & Cinnamon претставува ароматична мешавина специјално избрана за неговото стимулирачко дејство.

Употреба: Нанесете на сув скалп и распостранете подеднакво со нежна масажа. Оставете да делува неколку минути, а потоа додадете мало количество млака вода да емулзира.
Темелно исплакнете. Третманот се продолжува со одбирање на соодветниот шампон за Вашата коса.