BOTUGEN HAIR SYSTEM SET Reconstruction Maintenance Kit (300ml, 300ml, 150ml)

2,990 ден

BOTUGEN HAIR SYSTEM SET Reconstruction Maintenance Kit – првиот Австралиски професионален програм за реконструкција на кршливата и оштетена коса збогатена со Botolife молекула, од светскиот бренд Botugen hair system кој вклучува ботокс, кератин и хијалуронска киселина. Единствениот професионален BOTOX програм за реконструкција на кршлива и оштетена коса.

Категорија: , таг

Опис

BOTUGEN HAIR SYSTEM SET Reconstruction Maintenance Kit – Ботокс кит:

1. Шампон со ботокс и кератин и хијалуронска киселина за реконструкција на косата (300ml):

Го олеснува внатрешниот прогрес на реконструкцијата. Благодарение на нежната формула со pH 6.5 без сулфати и сол ги обновува природните протеини на косата. Нежно ја чисти косата и го потпомага внатрешниот процес на реконструкција. Се нанесува на влашна коса, се масира 5 минути и се плакне. По потреба се повторува.

2. Реконструктивна маска со ботокс и кератин и хијалуронска киселина (300ml):

Нејзината богата густа и кремаста формула ги затвора оштетените кутикули на влакното, поттикнувајќи го внатрешниот процес на регенерација. Масирајте 5 минути од коренот кон должината. Оставете уште 5 минути и исплакнете ја косата.

3. Спреј за регенерација со ботокс и кератин и хијалуронска киселина (150ml):

Ја тонира косата и и дава волумен доведувајќи ја до екстремен сјај, мекост и свиленкавост, без да ја слепува и натежнува. Прави стајлингот да трае подолго.