1,350.00 ден

На залиха

Маска за секојдневна нега на тенка коса (250мл).

Имате Прашање?
Категории: ,

Опис

Новата Be Fabulous линија е формулирана со напредни состојки кои помагаат во обновување и заштита на бојата, обезбедувајќи и мекост, хидратација и сјај на косата. Be Fabulous препаратите имаат 5 мултифункционални користи преку таканаречениот C.R.E.A.M систем:

C. COLOR PROTECTION / КОЛОРНА ЗАШТИТА – Be Fabulous содржи активна состојка Silicone Quaternium-22, која помага во забавување на губитокот на бојата.

R. REPAIR / ОБНОВУВАЊЕ – Тестовите покажуваат дека Be Fabulous го намалува оштетувањето на кутикулите и ја прави косата поотпорна на пукање.

E. ENHANCEMENT / ПОДОБРУВАЊЕ – препаратите се креирани така што го подобруваат сјајот и блескавоста на косата.

A. ANTI – AGE / ДЕЈСТВО ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ – Be Fabulous ја врќа виталноста на косата, волуменот и сјаен, младешки изглед. Поголемиот дел од препаратите содржат витамин Е кој е моќен антиоксиданс.

M. MOISTURING / ХИДРАТАЦИЈА – Препаратите содржат бетаин и пантенол, кои во козметичката индустрија се користат заради своите негувачки својства и и помагаат на косата да одржи природно ниво на хидратација.