CAVIAR ANTI-AGING CLINICAL DENSIFYING SHAMPOO 250 ML

2,200 ден

Шампонот за клиничко згуснување, помага да се обезбеди густина на тенката, разредена и кревка коса. Исто така, помага да се елиминираат нечистотиите што ги затнуваат фоликулите и вишокот наталожен производ, откривајќи поздрава коса со погуст изглед. Оваа формула е надополнета со нашиот препознатлив екстракт од кавијар и комплексот за згуснување на црвената детелина за да даде изглед на пополна коса. Клинички е докажано дека режимот обезбедува значителни подобрувања во текстурата, дебелината и целокупната состојба на косата со редовна употреба.

Без додадени SLS/SLES*, парабени, фталати, DEA/TEA и синтетичка боја. Погоден за обоена коса.

Out stock

Нема на залиха

Опис

Клинички тестиран шампон за згуснување е совршен за тенка коса,формулиран со смирувачка текстура за чистење на скалпот, елиминирање на нечистотиите и насобирањето и дава изглед на пополна, погуста коса.