CAVIAR ANTI-AGING SMOOTHING ANTI-FRIZZ SHAMPOO 250 ML

1,950 ден

Шампонот за измазнување е формулиран со сопствен комплекс Climate Shield  кој ја контролира влажноста што влијае на косата за да остане мазна и мека со помалку разлетување до 72 часа.Нашиот чист екстракт од кавијар, богат со омега 3 масни киселини. протеини, минерали и витамините А, Ц и Д  помагаат за видливо подобрување на знаците на стареење на косата: управливост, кршење, сувост и досада. Хранливата мешавина од масла од абисинско, камелија и авокадо помага да се измазни косата, враќајќи ја нејзината сила и сјај.

Без додадени SLS/SLES*, парабени, фталати, DEA/TEA и синтетичка боја. Погоден за обоена коса.

Опис

Шампон за контрола на фриз ефектот  кој нежно чисти додека го контролира нивото на влажност во косата.