CAVIAR ANTI-AGING RESTRUCTURING BOND REPAIR LEAVE -IN CREAM 150 ML

1,950 ден

Длабоко ресторативен, протеински третман без плакнење за порозна и многу оштетена коса.Го намалува кршењето и расцепените врвови за повеќе од 99%. Ја измазнува и обновува порозната, груба коса . Заштитува  од идни оштетувања . Ја содржи ексклузивната технологија за зајакнување на врската со кавијар, која помага да се обнови површината на косата и пукнатините на оштетените прамени за да се врати косата на нејзиниот  најздрав изглед.  Овој хранлив третман е формулиран со хидролизиран кератин и био-идентични пептиди за да помогне во обновувањето на еластичноста на вашата коса, додавајќи хидратација и управливост на непослушната, груба, оштетена коса без да ја натежне.

Формулиран без SLS/SLES*, Parabens, Phthalates, DEA/TEA и вештачки бои.

Начин на употреба: Се нанесува на измиена коса и не се плакне. Може да се користи од 1 до 3 пати неделно во зависност од степенот на оштетеност на косата.

Out stock

Нема на залиха

Опис

Длабоко ресторативен, протеински третман за порозна и многу оштетена коса.