CAVIAR ANTI-AGING SMOOTHING ANTI-FRIZZ BLOWOUT BUTTER 150 ML

1,950 ден 1,365 ден
-30%

Измазнувачки путер против  разлетување кој ја контролира влажноста што влијае на косата за да остане мазна, мека и со помалку фриз ефект  до 72 часа.Нашиот чист екстракт од кавијар, богат со омега 3 масни киселини , протеини, минерали и витамините А, Ц и Д  помагаат за видливо подобрување на знаците на стареење на косата: управливост, кршење, сувост и досада. Хранливата мешавина од масла од Абисин, Камелија и Авокадо помага да се измазни  косата, враќајќи ја нејзината сила и сјај. Косата останува мазна и бујна, без мрсни остатоци. Клинички докажано дека го намалува времето на сушење со фен за 40%  и обезбедува заштита од топлина до 232 степени.

Без додадени SLS/SLES*, парабени, фталати, DEA/TEA и синтетичка боја. Погоден за обоена коса.

Начин на употреба: Ставете мала количина од путерот во дланките и протријте за да добиете текстура на масло, нанесете го на влажна коса пред фенирање и не плакнете.

Категорија: , , ,

Опис

Измазнувачки путер кој го контролира разлетувањето кај нескротливата коса истовремено заштитувајќи ја од топлина.