Color Star Colour Care Mask 1000ml

890 ден

Маска Color Star за фарбана и третирана коса 

Категорија: , таг

Опис

Маска Color Star за фарбана и третирана коса за потхранување на косата и затворање на кутикулите,правејќи ја косата сјајна ја продолжува долготрајноста и интензитетот на козметичките бои 1000ml
Се нанесува на коса засушена со пешкир и се остава да дејствува5-10 мин

Со текот на годините косата го губи својот сјај и еластичност. Гоџи бобинките моќно го поттикнуваат нивно брзо обновување. Исто така, длабински ја хидрираат косата и ја заштитуваат од надворешните влијанија.

  • Мал совет:
    За да го зајакнете сјајот и траењето на козметичката боја, после измивање на бојата само со вода нанесете гоџи маска,нека отстои 5 минути па потоа шампонирајте со Гоџи шампонот.