COLOURING MASK LAVENDER 250ml

1,250 ден

Колор маска за нега и одржување на природната или козметичката боја.
Lavender – Lavanda

Категорија: ,

Опис

Колор маска за нега, одржување и боење на косата.
Ја одржува веќе постоечката боја, и дава свежина и сјај.
Збогатена со микро – активно злато, масло од кератин и арган, ја храни и хидрира косата, подобрувајќи ја природната или козметичката боја.
Елементите на кератин го надополнуваат заштитниот протеин во кутикулата и кортексот на косата. Аргановото масло кое е богато со витамин Е и микро – активното злато, создаваат заштитен слој околу влакното и и даваат сјај.