DUALSENSES BOND PRO FORTIFYING CONDITIONER 200ML

1,080 ден

Зајакнувачки балсам наменет за слаба и кревка коса склона кон кршење.

Out stock

Нема на залиха

Опис

Goldwell Dualsenses Bond Pro зајакнувачкиот  балсам  веднаш ја зајакнува  косата и го намалува кршењето. Заштитува од механички оштетувања при чешлање или четкање .Обезбедува оптимална нега и освежување на косата без да ја натежне. Ја зајакнува косата и дава здрав, сјаен изглед.

Клучни состојки
-Пептиди и амино киселини – навлегуваат во кортексот на косата, насочени кон оштетените области
-Соединенија на екстракти од црвени и кафеави алги – формираат јонски и водородни врски со преостанатите протеини на косата, вградувајќи ги овие пептиди во внатрешниот кортекс
-Технологија Inter-Amino-Bond-Builder – ја зајакнува косата од внатре кон надвор со формирање на нови јонски и водородни врски
-MicroPROtec Complex – ги дистрибуира основните состојки за нега брзо и рамномерно и заштитува од избледување на бојата

Начин на користење: Нанесете на  влажна коса почекајте неколку минути и исплакнете темелно. Кога работите на влажна коса, чешлајте со чешел со широк заб за оптимална распределба.