DUALSENSES BOND PRO 60sec TREATMENT MASK 200ML

1,150 ден

Маска за зајакнување и еластичност специјално развиена за слаба, кревка коса која е склона кон кршење.

Опис

Goldwell Dualsenses Bond Pro 60sec третман маскаспецијално развиена за слаба, кревка коса која е склона кон кршење.

-Ги зајакнува влакната на косата веднаш до 100% за само 60 секунди .

-Помага да се спречи кршење и расцепување на краевите без да ја натежне косата.

-Додава сјај и еластичност.

-Заштитува од механички оштетувања при чешлање или четкање

-Ја запечатува кутикулата за зголемена мазност, обезбедува еластичност

Клучни состојки :

*Пептиди и амино киселини – навлегуваат во кортексот на косата, насочени кон оштетените области

*Соединенија на екстракти од црвени и кафеави алги – формираат јонски и водородни врски со преостанатите протеини на косата, вградувајќи ги овие пептиди во внатрешниот кортекс

*Технологија Inter-Amino-Bond-Builder – ја зајакнува косата од внатре кон надвор со формирање на нови јонски и водородни врски

*MicroPROtec Complex – ги дистрибуира основните состојки за нега брзо и рамномерно и заштитува од избледување на бојата

Начин на користење : нанесете  на влажна  коса и оставете да делува 60 секунди. Исплакнете темелно.