EXTREME PLAY SAFE TREATMENT 200 ML

1,990 ден

Redken Extreme Play Safe е мултифункционален третман за оштетена кој обезбедува заштита од топлина додека ја зајакнува вашата коса. Овој производ е најдобар за секој кој често користи топлина за да ја обликува косата (фен , пегли, фигаро) . Наполнет со растителни протеини и турмалин, овој третман помага во  намалување на  појавата на распукани  врвови до 70%, ги зајакнува влакната на косата и ја штити  од топлина до 230 степени.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од производот ,концентрирајќи се на кревките или оштетените средни должини и врвови.  Не плакнете. Стилизирајте по желба.

Out stock

Нема на залиха

Опис

Третман со повеќе придобивки кој обезбедува заштита од топлина до 230 степени  и го поправа оштетувањето на косата