ICE CREAM BLONDE PERFECT CREAM 100ml

630 ден

Идеален крем за плава, бланширана или шатирана коса.

Категорија: , таг

Опис

Идеален крем за плава, бланширана или шатирана коса.
Специјалната формула збогатена со колаген и виолетови микро-пигменти,  го финализира третманот, ја запечатува ја кутикулата и ја враќа pH рамнотежата на косата. Овој крем ја храни, ја осветлува руста боја и ја остава без несакани жолти рефлекси. Врши длабоко смирување и сјајно дејство и ги елеминира мирисите поврзани со хемиските третмани.
Се нанесува после боење или бланширање по целата должина на косата, се остава да делува 5-7 минути и потоа се плакне.