BLONDESSE NO-YELLOW MASK 250ml

690 ден

Маска која спречува појава на жолти тонови кај бланширана и седа коса.

Категорија: , таг

Опис

Маска коа спречува на појава на жолти тонови кај бланширана и седа коса.
Содржи протеини од свила и екстракти од пресувано грозје кое ги намалува несаканите жолти  нијанси на боите со златно-плав ефект или пак на осветлените прамени и бланширана коса. Идеална и за враќање на сјајот на седата коса.
Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5 минути и потоа се плакне.