SHE CARE REPAIR MASK 1000ml

1,190 ден

Интензивна маска за длабока реконструкција на сува и оштетена коса од интензивни хемиски третмани, често фенирање и агресивни надворешни влијанија.

Категорија: , таг

Опис

Интензивна маска за длабока реконструкција на сува и оштетена коса од интензивни хемиски третмани, често фенирање и агресивни надворешни влијанија.
Нејзината посебна формула е без сулфат и парабен, заснована на матични клетки од грозје, кератин и масло од памук. Ефикасно ја храни, ја обновува, и ја враќа еластичноста и мекоста и ја прави косата извондредно свиленкаста и сјајна.
Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5 минути и потоа се плакне.