SHE CARE REPAIR SPRAY 200ml

990 ден

Спреј за обнова на сува и оштетена коса од интензивни хемиски третмани, често фенирање и агресивни надворешни влијанија.

Категорија: , таг

Опис

Спреј за обнова на сува и оштетена коса од интензивни хемиски третмани, често фенирање и агресивни надворешни влијанија.
Неговата посебна формула заснована на матични клетки од грозје, кератин и масло од памук, продира веднаш во кортексот на косата и ја обовува внатрешната структура.
Маслото од памук обезбедува ефикасно дејство за омекнување на косата.
Сихергијата на неговите активни состојки ја враќаат силата, виталноста на косата, заштитувајќи ја бојата.
Се нанесува прамен по прамен на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 5 минути и не се плакне , па се продолжува со нанесување на маската како последен чекор .