BLACK PEPPER IRON MASK 250ml

720 ден

Маска што не се измива со термална заштита.

Категорија: , таг

Опис

Маска со термална заштита.
Зајакнувачка и хидрирачка маска која ја  храни, заштитува и хидрира косата.
Ја потхранува косата, го пополува влакното и формира заштитен слој околу влакното со што ја штити косата од топлина.
Ја остава косата мека, сјајна и полна со живот.
Идеална и за плава, руса, сува и оштетена коса.
97% природна . Не содржи сулфати, парабени и парафини.

Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5 минути.
Не се плакне.