L’OREAL MYTHIC OIL 100ml

1,480 ден

Масло за нега и сјај на сите типови коса.

Категорија: , таг

Опис

Масло за нега и сјај на сите типови коса.
Формула збогатена со масло од арган кое ја прави косата мека од коренот до врвовите.
Заштита од топлина до 230°C, и заштита од влажност на косата.
Начин на употреба: 1-2 капки во зависност од должината и густината на косата.
Производот се загрева помеѓу дланките и се нанесува по целата должина на косата.
Идеално масло за расчешлување после миење  на косата. И дава сјај на фенираната коса без чувство на тежина. Не се плакне.