SERIE EXPERT PRO LONGER 10 IN 1 CREAM 150 ML

1,650 ден

Повеќенаменска крема што не се измива, за долга и кршлива коса.Крема формулирана за оние со бујна и долга коса што страда од слабеење. Наменета за заштита и обновување, кремот за коса може да се пофали и со топлинска заштита до 230 степени, помагајќи да ги задржите врвовите во подобра состојба кога користите алатки за зацврстување и виткање.Збогатен со филер А-100 технологија, ексклузивна мешавина на аминокиселини,косата ќе има поцелосен изглед благодарение на негувањето кое делува под површината, помагајќи да се создаде изглед на дебелина која изгледа ревитализирана. Бидејќи растењето и одржувањето на долга коса може да биде тешко, кремот нуди видливо намалување на кршливоста на краевите за 43%, оставајќи ги врвовите да изгледаат елегантни, сјајни и мазни.

Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир. Не се плакне.

Опис

Повеќенаменска крема што не се измива, за долга и кршлива коса.