SOURCE ESSENTIELLE DELICATE SHAMPOO 300 ml

1,300 ден

Шампон на природна база, за чувствителен скалп.

Нежно го смирува скалпот, отстранувајќи ги нечистотиите и маснотиите од него, а косата ја остава мека и еластична.

Збогатен е со цвеќиња од календула и цвеќиња од камилица.
Деликатниот шампон на точење од Essentielle е идеално решение за оние со ранлив или чувствителен скалп.

Категорија: , таг

Опис

Шампон со 80% состојки од природно потекло, направен за нега на секој чувствителен скалп.