OIL ULTIME MARULA & ROSE LIGHT OIL-IN SPRAY CONDITIONER 200 ML

1,250 ден

Лесен регенератор во спреј збогатен со природни масла кој ја храни и разубавува тенката до средна коса без да ја натежне. Луксузна 2-фазна формула :Фаза 1 – веднаш ја расплетува косата ,Фаза 2 – го зголемува сјајот и измазнува. Клучни состојки: Марула масло – високо хранливо масло кое длабински ја храни, навлажнува и заштитува косата додека ја подобрува еластичноста и управливоста Масло од роза – помага да се надополни природната липидна бариера за еластична коса со свиленкасто чувство . Саморастворливите и самоиспарувачките масла обезбедуваат моќни перформанси за нега без оптоварување на косата. Маслата ја обвиткуваат косата, пополнувајќи ги порозните области во структурата на косата. Секое преостанато масло веднаш испарува или лесно се мие, оставајќи ја косата заводливо мека со брилијантен сјај што зрачи.

Како да се користи: Добро протресете. Испрскајте на влажна коса по шампонирање. Не плакнете. Потоа стилизирајте како и обично.

Категорија: ,

Опис

Лесен регенератор во спреј збогатен со природни масла кој ја храни и разубавува тенката до средна коса без да ја натежне.