OLIVIA GARDEN HEAT PRO CERAMIC ION 52MM BRUSH

1,550 ден

Керамичка четка за обликување на коса со патентиран дизајн.

Out stock

Нема на залиха

Опис

Керамичка четка за обликување на коса со патентиран дизајн.
Бакарна керамичка технологија
*Загрева два пати побрзо
*Ја задржува топлината многу подолго
*Напредно термичко одразување
*Ултра брзо сушење на косата без да ја оштети
*Им дава долготрајност на фризурите.
Ексклузивни Nylgard влакна:
*Отпорност на топлина до 550° F (290° C)
*Врвовите на влакната се полирани и заоблени за да бидат нежни на косата и скалпот.
Турмалинска – јонска технологија:
*Го хидрира влакното
*Елеминира фризз
*Ја остава косата поздрава и посјајна
*Анти-статичко дејство
Уникатната шема на големи дупки на четката и дава поголем проток на воздух, со што го забрзува времетраењето на сушењето на косата.
Исто така, четката е многу лесна и удобна со ергономска рачка.