PRECIOUS NATURE CURLY & WAVY HAIR MASK 200ml

800 ден

Маска за виткана и брановидна коса.

Категорија: , таг

Опис

Лесен потхранувачки третман за расчешлување и скротување на косата, кој истовремено ја прави мека и сјајна. Збогатен со лаванда и серум од грозје, одлично ја дефинира косата без да ја натежне и и дава оптимална хидратација.
100% природни состојки, не содржи сулфати, парабени, парафини, минерални масла, синтетички бои и алергени.
Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 5 минути и потоа се плакне.