PRECIOUS NATURE LONG & STRAGHT HAIR OIL 100ml

1,350 ден

Прихранувачко масло кое помага за заштита од влага, за расчешлување на косата и дава одличен сјај и ја прави мека како свила.

Категорија: , таг

Опис

Прихранувачко масло кое помага за заштита од влага, за расчешлување на косата и дава одличен сјај и ја прави мека како свила. Го намалува времето на сушење и стилизирање. Збогатен со масло од бодликава круша и екстракт од портокал за мека, блескава и лесна коса. 100% природни состојки, не содржи сулфати, парабени, парафини, минерални масла, синтетички бои и алергени.
Се нанесува рамномерно по целата должина на влажна или сува коса. За поинтензивни ефекти и контрола на волумен, се нанесува на сува коса, се остава да делува 5 минути и се измива.