SAKURA RESTORATIVE MASK 250ml

850 ден

Маска за хидратација и нега на сува и кршлива коса.

Категорија: , таг

Опис

Маска збогатена со екстракт од косата, нуди пријатно чувство на виталност и длабинска хидратација. Содржи 96% природни состојки. Ја остава косата мека, сјајна, здрава, хидрирана и свиленкаста на допир. Ја враќа виталноста на сува и кршлива коса, стимулира раст на косата, го олеснува чешлањето на косата и го хидрира скалпот.
Се нанесува пред шампонирање на скалпот, и после шампонирање по должината на косата. Се плакне.