SEMI DI LINO ANTI-BREAKAGE DAILY FLUID 125ml

990 ден

Заштитна, зајакнувачка течност за нега на слаба и оштетена коса со бамбусово масло и екстракт од ленено семе.

Категорија: , таг

Опис

Заштитна, зајакнувачка течност за нега на слаба и оштетена коса.
Ја запечатува кутикулата со свикенкаста бариера. Комбиниран со бамбусово масло, силика за јачина и еластичност и со екстракт од ленено семе кое е моќен извор на масни киселини кои го измазнуваат влакното за дополнителен сјај на косата. Ја потхранува косата и истовремено зачувува до 91% од интензитетот на бојата.
Се нанесува на влажна коса неколку капки и не се плакне.