SEMI DI LINO ANTI-YELLOW CONDITIONER 200 ML

1,100 ден

Кондиционер со виолетов пигмент за нега и неутрализација на непосакуваните жолти тонови кај плава природна, фарбана или бланширана коса.

Опис

Кондиционер со виолетов пигмент за нега и неутрализација на непосакуваните жолти тонови кај плава природна, фарбана или бланширана коса. Ги неутрализира несаканите жолтеникави рефлексии и обезбедува виталност и хидратација на косата без да ја натежне. Текстура во боја збогатена со сино виолетови пигменти.

Начин на употреба: по миењето на косата, нанесете  на влажна коса, од средина на косата до врвовите. Оставете да делува 3 минути. Исчешлајте и исплакнете внимателно.