SEMI DI LINO CRISTALLI DI SETA 45ml

1,200 ден

Двофазен серум за исклучително мазна, кадифена коса.

Категорија: , таг

Опис

Двофазен серум за исклучително мазна, кадифена коса.
Овој двофазен серум е направен со хидратантни, зајакнувачки и заштитни својства за да се добие постепено ослободување на активни состојки за извонреден, долготраен сјај. Го намалува губењето на интензитетот на бојата и формира макро-молекуларна структура за заштита на влакното на косата од загадувачи и тешки метали. Богат со текстура и свеж зелен цветен мирис.
Пред употреба се протресува и се нанесува неколку капки на сува или влажна коса. Не се плакне.