SEMI DI LINO CURLS HYDRATING CO-WASH 200ML

750 ден

Kрема за нежно чистење и хидратација на виткана и брановидна коса.

Опис

Хидратантнтна крема  без пена која  ја чисти и хидрира кадравата и брановидна коса, елиминирајќи го разлетувањето и почитувајќи го балансот на кадриците за време на миењето.

Специјална нова и подобрена комбинација на активни состојки:
*Urban Defence Pro
Тотален штит против загадување.
*Shine Fix Complex
 24 часoвен сјај на косата од коренот до врвот.
*Color Fix Complex
 УВ-филтер и антиоксиданси за заштита и трајност на бојата на косата
*Climate proof
Заштитна бариера којa ја одржува косата хидрирана и во случај на промени во температурата и влажноста.
* Масло од Манкети
 Ja храни и хидрира косата.
Начин на употреба:Нанесете на влажна коса, масирајте и оставете неколку минути. Исплакнете. Повторете ако е потребно.