SEMI DI LINO CURLS MASK 200ML

950 ден

Маска за нега и хидратација на виткана и брановидна коса.

Опис

Mаска за  интензивен третман која ги хидрира и зајакнува сите типови на кадрава и брановидна коса, оставајќи ја мека и елиминирајќи ја разлетувањето.

Специјална нова и подобрена комбинација на активни состојки:
*Urban Defence Pro
Тотален штит против загадување.
*Shine Fix Complex
24 часoвен сјај на косата од коренот до врвот.
*Color Fix Complex
 УВ-филтер и антиоксиданси за заштита и трајност на бојата на косата
*Climate proof
 Заштитна бариера којa ја одржува косата хидрирана и во случај на промени во температурата и влажноста.
* Масло од Манкети
 Ja храни и хидрира косата.
Начин на употреба: се нанесува на измиена и со пешкир просушена коса,по 5 минути се плакне.