SEMI DI LINO ESSENTIAL OIL 12x13ml

2,200 ден

Интензивен лесен третман за сите типови коса.

Категорија: , таг

Опис

Есенцијалното масло е интензивно лекување кое ги зашечатува кутикулите за да ја намали грубоста на површината на косата и и дава неверојатен сјај. Го измазнува влакното и ја прави косата мека и сјајна. Резултати се видливи уште при првата употреба.
На измиена коса се нанесува цело шишенце, се остава 3-5 минути да делува и потоа се плакне.