SEMI DI LINO ILLUMINATING CONDITIONER 200ml

790 ден

Ефективен кондиционер за зајакнување и сјај на нормална коса со дијамантски кристали и екстракт од ленено семе.

Категорија: , таг

Опис

Ефективен кондиционер за зајакнување и сјај на нормална коса. Се одликува со лесна pH-балансирана формула која деликатно ја чисти косата.
Збогатен со дијамантски кристали и протеини од пченица кои додаваат исклучителен сјај на косата. Формулиран со екстракт од ленено семе за промовирање на кохезијата на  кутикулите, ја зајакнува и штити кутикулата на косата без да ја преоптоварува косата и истовремено вашата коса ја остава еластична и силна.
Се нанесува на измиена и просушена коса, се остава да  делува 3-5 минути и потоа се плакне.