SEMI DI LINO NUTRITIVE MASK 200 ml

950 ден

Интензивна, хидратантна маска, која ја храни сувата коса и ја надополнува со витални хранливи материи.

Категорија: , таг

Опис

Маска за потхранување на сува коса.
Semi Di Lino маската е интензивна, хидратантна маска, која ја храни сувата коса и ја надополнува со витални хранливи материи. Без сулфати и парабени.
Ги измазнува влакната на косата со здрави омега и масни киселини, добиени од екстрактот од ленено семе.
Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава 3-5 минути да делува и потоа се плакне.