SEMI DI LINO REPARATIVE LOTION 6x13ml

1,190 ден

Интензивен третман за реконструкција што ја поправа кршливоста на косата, оставајќи ја мазна и без оштетување.

Категорија: , таг

Опис

Интензивен третман за реконструкција што ја поправа кршливоста на косата, оставајќи ја мазна и без оштетување.  Комплекс за фиксирање на сјај со екстракт од ленено семе, богат со масни киселини, омега 3 и омега 6, што ја измазнува површината на влакното за подобрување на сјајот и истовремено зачувува до 91% од интензитетот на бојата.
Без сулфати, парабени и парафини.
Се нанесува една ампула на влажна коса и се продолжува со стилизирање. Не се плакне