SEMI DI LINO REPARATIVE LOW SHAMPOO 250ml

800 ден

Шампон за ослабена и оштетена коса со бамбусово масло и екстракт од ленено семе.

Категорија: , таг

Опис

Шампон за ослабена и оштетена коса.
Овој шампон е специјално развиен за да и помогне на оштетената коса. Нежно чисти додека го промовира процесот на реконструкција на влакното, ја потхранува косата и истовремено зачувува до 91% од интензитетот на бојата по 9 миења. Со редовна употреба, резултира со значително посилна, помека и еластична коса. Збогатен со бамбусово масло за јачина и еластичност на косата.
Екстрактот од ленено семе е моќен извор на масни киселини, го измазнува влакното за дополнителен сјај на косата.