SEMI DI LINO REPARATIVE MASK 200ml

1,100 ден

Маска за обнова на слаба и оштетена коса со бамбусово масло и екстракт од ленено семе.

Категорија: , таг

Опис

Маска за реконструкција на оштетена коса.
Репаративна маска која ја зајакнува и реструктуира слабата и оштетена коса. Без сулфати, парабени и штетни состојки. Комбинирана со бамбусово масло, силика за јачина и еластичност и екстракт од ленено семе кој е моќен извор на масни киселини, кои го измазнуваат влакното за дополнителен сјај на косата. Ја потхранува косата и истовремено зачувува до 91% од интензитетот на бојата до 9 миења.
Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава 3-5 минути да делува и потоа се плакне.