SEMI DI LINO SOS EMERGENCY OIL 6x13ml

1,190 ден

Професионален третман за реконструкција на оштетена коса.

Категорија: , таг

Опис

Професионален репаративен третман за оштетена коса, ја поправа најдабоката демагија, бидејќи активната состојка продира во кортексот и ја обновува структурата на влакното.
Овозможува отпорност со анти-кршење, акција што и дава на косата нова сила.
Збогатен третман со балоув масло, многу висока содржина на силика – елемент кој е неопходен за јачина и флексибилност на косата.
Со екстракт од ленено семе, богато со масни киселини, омега 3 и омега 6, кои ја измазнуваат површината на влакното.
Се нанесува една ампула на влажна коса, се остава 5-10 минути да делува и потоа се плакне.