SERIE EXPERT ABSOLUT REPAIR SET SHAMPOO 300ML + MASK 250ML

2,000 ден 1,780 ден
-11%

Професионален сет од сет од шампон 300мл и маска 250мл за обновување на многу сува и оштетена коса

Опис

L’Oreal Professionnel Serie Expert Absolut Repair  сет од шампон 300мл и маска 250мл.

1.Шампон 300 ml:

Нежно ја чисти оштетената коса без да ја суши за време на миењето.Шампонот воопшто не ја натежнува  косата, ја прави поеластична, додава сјај и има луксузна сензуална арома.Екстрактот од златно семе од киноа и протеинот од пченица обезбедуваат интензивна поправка, зајакнување и заштита на косата од понатамошно оштетување.

Начин на користење :Нанесете мала количина шампон на косата, пена, масирајте во скалпот и косата по целата должина, а потоа исплакнете со многу вода.

2.Маска 250мл:

Чести проблеми во негата на косата се кршливоста и недостатокот на здрав сјај како резултат на разни оштетувања: четкање, исправување на косата, боење. За да и ја дадете на вашата коса потребната храна, користете ја кремастата маска Absolut Repair.Екстрактот од златното семе од киноа и протеинот од пченица во составот ја обновуваат косата, правејќи ја посилна и посјајна. Маската е идеална за нега и на природна и на бојадисана коса.

Начин на користење:Нанесете маска на влажна коса.Оставете да делува 3-5 минути, пена и темелно исплакнете