SERIE EXPERT BLONDIFIER SET SHAMPOO 300ML + MASK 250ML

2,450 ден

Професионален сет од сет од шампон 300мл и маска 250мл за нега на плава природна,фарбана и бланширана коса.

Опис

L’Oreal Professionnel Serie Expert Blondifier  сет од шампон 300мл и маска 250мл.

1.Шампон 300 ml:

 Нежен чистач специјално развиен за поправка и подобрување на бојата на русата коса, природна и обоена.

Начин на користење :Нанесете мала количина шампон на косата, пена, масирајте во скалпот и косата по целата должина, а потоа исплакнете со многу вода.

2.Маска 250мл:

Хранлива маска за коса која ги надополнува и измазнува влакната на плавата коса . Збогатена со полифеноли од Açai Berry, третманот со антиоксиданти ја остава плавата коса мека, мазна и брилијантно сјајна со зголемена еластичност и подобрено здравје.

Начин на користење:Нанесете маска на влажна коса.Оставете да делува 3-5 минути, пена и темелно исплакнете