SERIE EXPERT PRO LONGER SET SHAMPOO 300ML + MASK 250ML

2,450 ден 2,181 ден
-11%

Професионален сет од сет од шампон 300мл и маска 250мл за густина и пополнување на оштетените врвови.

Опис

L’Oreal Professionnel Serie Expert Pro Longer  сет од шампон 300мл и маска 250мл.

1.Шампон 300 ml:

Нежно ја чисти оштетената и тенка  коса без да ја суши за време на миењето.Шампонот воопшто не ја натежнува  косата, ја прави поеластична, додава густина и има луксузна сензуална арома.

Уникатна формула за здебелување и реконструирање на влакното по целата должина
FILLER A 100 Патентирана ексклузивна формула на L’Oréal Professionel која навлегува длабоко во влакното и внатрешно го здебелува, пополнува и зајакнува
-Дополнително збогатен со Аминокиселини кои ја зајакнуваат косата и ја штитат од идни оштетувања

Начин на користење :Нанесете мала количина шампон на косата, пена, масирајте во скалпот и косата по целата должина, а потоа исплакнете со многу вода.

2.Маска 250мл:

За да и  дадете на вашата коса густина и пополнување по целата должина, користете ја кремастата маска Pro Longer.

Уникатна формула за здебелување и реконструирање на влакното по целата должина
FILLER A 100 Патентирана ексклузивна формула на L’Oréal Professionel која навлегува длабоко во влакното и внатрешно го здебелува, пополнува и зајакнува
-Дополнително збогатенa со Аминокиселини кои ја зајакнуваат косата и ја штитат од идни оштетувања

Начин на користење:Нанесете маска на влажна коса.Оставете да делува 3-5 минути, пена и темелно исплакнете