SETTING THERMAL PROTECTOR 300 ML

990 ден

Спреј за заштита на косата од топлина до 230°C.Формулата со хидролизиран пченичен протеин и амино киселини од растително потекло помага да се заштитите од оштетување од топлина при користење на пегли или фен до 230°C.

Начин на употреба:За мазна и свиленкаста завршница, испрскајте темелно низ коса исушена со пешкир пред сушење со фен и на сува коса пред да користите топли алатки.

Категорија: ,

Опис

Спреј за заштита од топлина до 230°C.