SP COLOR SAVE MASK (200ml)

1,440 ден

Неделен третман – маска која ги регенерира интензитетот и свежиата на бојата.

Out stock

Нема на залиха

Категорија: таг

Опис

Неделен третман – маска која ги регенерира интензитетот и свежиата на бојата.
Збогатена со:
-Комбинација од Polyquaternium 7-пантенол и пчелин восок – ги задржува пигментите длабоко во косата.
-UV филтер – обезбедува заштита од УВ- зрачење.
-Екстракт од лист од маслинка – штити од слободните радикали и од белеење на косата.
-EDDS(тринатриум Ethylendiamine Disuccinate) – го штити кератинот од оштетување.

Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5 минути и потоа се плакне.